A rendszeres testmozgásnak számos előnye van, hiszen a test karbantartása mellett többek között az immunrendszert is erősíti. Ha hatékony kardió edzésre vágysz, akkor egy szobabiciklivel bármikor könnyedén letekerheted a napi adagot.
A szobabiciklik egyre népszerűbbé válnak, hiszen viszonylag könnyű, egyszerűen használható és összehajtható sportszerek, amiket bármikor használhatsz, a kinti időjárástól függetlenül. A korszerűbb modellek különféle extrákat is kínálnak, úgymint testre szabható fitness programokat, pulzusmérőket, hűtőventillátorokat és egyebeket.
A szobakerékpár ráadásul igen praktikus, mert a saját otthonodban is bármikor használhatod! Talán az egyik – ha nem a – leghatékonyabb otthoni edzéssegítő eszközök ezek, amiket beszerezhetsz. Ha Te is szeretnél formába lendülni, és ezért otthon, a négy fal között is küzdenél, IDE kattintva tekintheted meg szobabicikli kínálatunkat.
Bármilyen egyszerű vagy modern modell mellett is döntesz, minden szobabiciklitől az alábbi előnyöket várhatod:
1. Segítenek a fogyásban
Ha szeretnél leadni néhány extra kilót, akkor egy szobabicikli segíthet megszabadulni a felesleges kalóriáktól. Egy álló kerékpár tekerése 30 perc alatt 200-300 kalóriát égethet el (ami persze a testsúlytól is függ).
2. Gondoskodnak az alakformálásról
A kerékpározóknak erős és formás lábaik vannak, ami nem is meglepő, elvégre a tekerés során a kvadricepszek, a farizmok és a vádlik is dolgoznak. Bizonyos esetekben még a felső testet is megmozgathatod egy szobabiciklin.
3. Erősítik az izmokat
A szobabiciklik hajtása közben folyamatosan dolgoznak a hátat és a lábakat mozgató, támogató izmok. Tekerés során két fő mozgást végzel: nyomsz és húzol. A pedálok lenyomása a kvadricepszeket veszi igénybe, míg a felhúzás a combhajlító izmokat célozza meg.
4. Kevésbé terhelik meg az ízületeket
A futás, a kocogás és sok csapatsport komoly terhelést okoz az ízületeknek. Ezzel szemben egy szobabiciklin hosszabb ideig edzhetsz, hiszen nincsenek olyan behatások, amelyek veszélyeztetnék ízületeidet és csontjaidat – nem kell aszfalton futnod és nem rázkódik alattad a kerékpár sem. A szobabiciklizés valójában enyhébb behatású ilyen szempontból, mint az egyszerű sétálás. Egy szobabiciklin ráadásul pont a megfelelő szögben hajlik be a térded, ha pedig nem, akkor egyszerűen átállíthatod a saját magasságodhoz.
5. Kényelmesebb megoldások
A szobakerékpárok talán legnagyobb előnye, hogy házon belül, szinte bárhol és bármikor használhatók. Ezek a készülékek teljesen függetlenek a kinti időjárástól, forgalomtól és napszaktól. Ha ráérsz, és kedved tartja, csak felülsz rá, és tekersz. Nincsenek közúti balesetek, nincsenek csúszós utak, akadályok, tűző napsütés, jeges eső, stb. Még TV-t is nézhetsz közben, vagy olvashatsz, ha kedved tartja.
6. Remek kardió edzést nyújtanak
A kardió edzések segítenek csökkenteni a vérnyomást, szabályozzák a vércukorszintet, és segíthetnek megelőzni a szívrohamokat is. Mindemellett persze remekül lehet fogyni is velük. Nem csoda tehát, hogy a szobabiciklizés egy olyan egészséges és hasznos edzés tested számára. A rendszeres tekerések során szíved megerősödik, és hatékonyabban pumpálja majd a vért szervezetedben.
A szobabiciklizés nem csak a szívet, hanem a tüdőt is erősíti, hatékonyabbá téve ezzel szervezetedet az oxigén felhasználásában.
7. Energiát ad
Egy tanulmány szerint a biciklizés akár 20%-kal is javíthatja az ember energiaszintjét, és 65%-kal csökkentheti a fáradtságot. Erre az a magyarázat, hogy a kerékpározás közben dopamin szabadul fel az agyban, ami az energiával áll kapcsolatban.
Milyen szobabiciklit válasszak?
Most, hogy ismered a szobabiciklizés előnyeit, ideje elgondolkodnod rajta, hogy milyen típust is válassz magadnak. Ehhez tedd fel magadnak a következő kérdéseket:
• Egyenes, vagy fekvő szobabiciklit szeretnék?
• Szükségem van-e kisebb méretű készülékre, ami összehajtható, és könnyen tárolható, vagy van helyem valami nagyobbra?
• Mennyit szeretnék rászánni?
• Milyen gyakran használnám?
• Mire szeretném használni a szobabiciklit? Mi a fő célom vele?
Eleinte érdemes egy barátot is megkérni, hogy tartson veled szobabiciklis edzéseidre, és szóljon rád, ha lazsálni lát! Jó, ha előre tudod, hogy mit szeretnél elérni a tekeréssel, mielőtt edzeni kezdesz. Egy nap például talán a lábizmaidat erősítenéd, másnap pihenés, és így tovább.