Az otthoni edzések tagadhatatlanul kényelmesebbek, mint edzőterembe járni. Nem kell időt szakítanod az utazásra, nem kell bepakolnod a táskádba és fülhallgatók nélkül hallgathatod kedvenc edzős zenéidet. Nem kell továbbá attól tartanod, hogy mások mit gondolnak rólad, és sosem foglalt egyetlen sporteszköz sem.
Persze a hátrányokkal is számolni kell, hiszen nem minden otthonban van elegendő hely a kényelmes, vagy biztonságos edzésekhez, és persze hiányoznak azok az összetett, drága felszerelések is, amik minden teremben megtalálhatók.
A hatékony edzésekhez azonban nem is feltétlenül van szükséged csúcsmodern, összetett edzőgépekre – néhány alapvető, és baráti áron beszerezhető sportszerrel egy igazán jól felszerelt otthoni edzőtermet alakíthatsz ki magadnak! Lássuk, hogy mik ezek!
Tornaszőnyeg
Egy tornaszőnyeg (vagy jógamatrac) minden talajgyakorlatot sokkal kényelmesebbé varázsol. Ha kemény talajon tervezel edzeni, akkor minél vastagabb szőnyeget szerezz az extra párnázás érdekében. Egy jó szőnyeg segít biztosítani, hogy legalább a talajgyakorlatokhoz legyen elegendő helyed otthonodban. Ezt az alapvető sportszert a szabadba is magaddal viheted, ha a parkban vagy egy vízparton szeretnél edzeni.
Szerezd be ITT.
Fitnesz szalag
A fitnesz szalagok pihekönnyű, megfizethető, könnyedén tárolható és rendkívül sokoldalú sportszerek otthoni edzőtermedbe. Ezekkel a gumiszalagokkal extra ellenállással egészítheted ki számos gyakorlatodat, míg másokat pont, hogy egyszerűbbé tehetsz velük.
A fitnesz szalagokat általában szettekben érdemes beszerezni – a színek eltérő ellenállást jelölnek, így minden gyakorlathoz olyat használhatsz majd, amilyenre épp szükséged van, illetve lehetőséged lesz fokozni is az ellenállást, ahogy izmaid megerősödnek.
Szerezd be ITT.
Kettlebell
A kettlebell vagy gömbsúlyzó az egyik leghatékonyabb otthoni sportszer az izmok fejlesztésére és a pulzus felpörgetésére. A kettlebell nem csupán hagyományos erősítő gyakorlatokhoz jó – egyes mozdulatsorokat kizárólag ilyen súlyzókkal lehet hatékonyan elvégezni.
Szerezd be ITT.
Kézi súlyzók
Egy kézisúlyzó-szett temérdek lehetőséggel gazdagítja otthoni edzéseidet. Nem csak izolált gyakorlatokhoz (pl. bicepszhajlítás) használhatod őket, hanem összetett gyakorlataidat (pl. kitörés) is kiegészítheted velük.
A kézi súlyzók kapcsán gyakran merül fel a kérdés, hogy milyen „nehéz” súlyokat válasszon valaki, aki csak most ismerkedik ezekkel a sportszerekkel. Habár mindenki számára mást jelent az ideális kezdősúly, első körben érdemes egy „közepes” szettet kipróbálni, valahol 3,5-4,5 kg között.
Tény, hogy egyes gyakorlatokhoz könnyebb súlyzókat ajánlott használni, de ilyenkor néhány feltöltött vizespalack vagy egy fitnesz szalag is gondoskodhat a kellő ellenállásról.
Persze beszerezhetsz állítható kisméretű súlyzórudakat is, amelyekre igényeid szerint csavarhatsz fel különböző tömegű súlytárcsákat.
Szerezd be ITT.
Ugrálókötél
Habár az otthoni kardiózáshoz nincs feltétlenül szükség semmilyen sportszerre, egy jó ugrálókötéllel sokkal szórakoztatóbban telnek majd legpörgősebb edzéseid. Bizony, a gyerekkor egyik kedvenc játéka a felnőttkor egyik leghatékonyabb (és legmegfizethetőbb) sporteszköze is egyben. Egy ugrókötél megmozgatja az ember karjait, vállait, központi izmait és lábait is, ráadásul egy kisebb táskában is magaddal viheted.
Szerezd be ITT.
Fitneszlabda
Habár a fitneszlabdák nem tartoznak a kompakt otthoni sportszerek közé, rengeteget segíthetnek edzéseidben, ha Pilates vagy jógagyakorlatokat szeretnél csinálni. Mindemellett a hasizmok megedzésére is kiválóak, mert többek között azokat használod majd stabilitásod megőrzéséhez.
Szerezd be ITT.