" async>
Sportszer Hírek

7 mókás egyensúlyfejlesztő játék totyogó gyerekeknek

2020.09.15 09:31

A totyogó gyerkőcöket nevelő szülők abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy saját, otthoni személyi edző gondoskodik rendszeres testmozgásukról. Ez az a személyi edző, aki után szaladgálniuk kell, akit fel kell emelgetniük, és akikhez rendszeresen le kell hajolgatniuk.

Az egyensúly rendkívül fontos a lépkedni, járni és más fizikai képességeket tanuló gyerekek számára, azonban ez is olyasmi, amit el kell sajátítani, és nem az emberrel születik. Az egyensúly megtalálása és megtartása komoly fizikai és szellemi erőfeszítést jelent a gyerekek számára, az alábbi aktív egyensúlyfejlesztő játékok azonban segítenek, hogy még ez is szórakozás legyen számukra!

 

Ha úgy gondolod, webáruházunkban a játékokhoz tartozó kiegészítőket, és egyéb egyensúlyfejlesztő eszközöket is találsz IDE kattintva. 

 

1. Egy lábon állás

Habár a felnőttek számára pofonegyszerű, a totyogó gyerekek számára igazi kihívás lehet egy lábon egyensúlyozni. Ha a te gyermeked is nehezen áll meg egy lábon, akkor gyakorold vele ezt egy fal mellett. Idővel aztán mindig egyre távolabb álljon a faltól, és mindig jelöld meg, hogy milyen messzire jutott. Ha látja, hogy halad, akkor motiváltabb lesz „megdönteni” eddigi rekordját.

 

Idővel persze az a cél, hogy ne is legyen szükség a falra, és kellő gyakorlással ezt el is fogjátok érni majd!

 

2. Létrahíd

Fogj egy létrát – lehetőleg egy falétrát – és fektesd el vízszintesen úgy, hogy közben alulról párnák tartsák meg. A létra így néhány centivel a padló felett lesz. Totyogó gyerkőcöd feladata az lesz, hogy lassan és óvatosan végiglépkedjen a létra fokain. Ahogy egyre ügyesebben megy neki, magasabbra emelheted a létrát, de persze csak egy biztonságos szintig.

 

3. Jóga

Ha szeretnéd hatékonyan fejleszteni gyermeked egyensúlyérzékét (sőt, sajátodat is), akkor jógázz vele néha! Az olyan egyszerű jógapózok, mint a fa, a macska, a tehén, a mérlegállás és számos más rengeteget segíthetnek az egyensúly megszilárdításában, és persze a testtudatosságot is fejlesztik.

 

4. Szörf a szárazföldön

Keress egy lapos, stabil tárgyat, ami elég nagy és erős ahhoz, hogy gyerkőcöd terpeszállásban ráállhasson. Helyezz alá egy kisebb méretű hengert, majd kérd meg totyogódat, hogy egyensúlyozzon a „szörfdeszkán”. Egy kis tengerparti zenével még hangulatosabbá teheted a játékot.

 

Ha látod, hogy már belejött az egyensúlyozásba, akkor különféle feladatokat is adhatsz neki, például hogy helyezze lábait közelebb egymáshoz vagy távolabb egymástól, vagy hogy tartson meg egy pózt, miközben egyensúlyozik.

 

5. Ugróiskola

Az ugróiskolázás az egyik kedvenc egyensúlyfejlesztő játék totyogók számára. Fogj egy könnyedén felszedhető ragasztószalagot, és jelöld ki vele az ugróiskola kilenc négyzetét a padlón. Szerezz továbbá egy pénzérmét is.

 

Az első játékos feladata az első négyzetbe dobni a pénzérmét anélkül, hogy az kipattanna onnan, vagy hozzáérne a négyzet széleihez. Ha sikerül neki, akkor egy lábbal végig kell ugrálnia a négyzeteken, amíg el nem érik az utolsót. A visszaúton fel kell vennie az érmét a négyzetből. Mindez addig megy, amíg az érmét az utolsó négyzetből is visszahozzák.

 

6. Állj!

Játszd le gyermeked kedvenc zeneszámait, amire kedvére táncolhat. Az egyetlen csavar, hogy amikor azt mondod, „Állj!” akkor meg kell tartania azt a pózt, amiben éppen van. Ezzel együtt a zene is leáll. Amikor a zene folytatódik, mehet tovább a tánc is!

 

7. Kötéljárás

Fogj egy ugrókötelet, vagy bármilyen más, vastagabb kötelet, amit lefektethetsz a földre. Ez lesz az a kötél, amin gyerkőcödnek végig kell sétálnia, ahogyan azt a kötéljárók is teszik: a sarkával lépkedve egyik lába elé a másikkal. A feladaton akadályokkal is lehet nehezíteni.

Ország Botja díjak simplepay_hu borgun_hu