" async>
Sportszer Hírek

Így válaszd ki a tökéletes pingpongasztalt

2021.02.10 08:38

A pingpong, azaz hivatalos nevén asztalitenisz egy népszerű, mozgalmas sport, amelyet bárki, bármilyen szinten űzhet – de csak akkor, ha megfelelő felszereléssel rendelkezik ehhez. Ha nem szeretnéd, hogy a pingpongasztalod fogja vissza képességeidet, akkor muszáj a lehető legjobbat választanod a gyakorláshoz és otthoni meccseidhez!

 

Az alábbiakban átvesszük a legfontosabb szempontokat, amiket figyelembe kell venned a tökéletes pingpongasztal kiválasztásához!

A pingpongasztalok méretei

A pingpongasztalok meglepően sok méretben beszerezhetők, így a kicsiknek és a nagyoknak is találhatsz megfelelő változatot belőlük. A három legnépszerűbb méret a következő:

 

Teljes méretű pingpongasztalok

Egy szabványos méretű pingpongasztal 2,74 méter (9 láb) hosszú, 1,52 méter (5 láb) széles, és 76 cm (2,5 láb) magas. Ezek a legjobb asztalok azok számára, akik komolyan szeretnének foglalkozni a sporttal, vagy szimplán csak az igazi asztalitenisz-élményre vágynak otthonukban.

 

Állítható magasságú pingpongasztalok

Ha a gyerekeket is szeretnéd bevonni a sportba, akkor egy állítható magasságú asztal tökéletes erre a célra. Ezeknek az asztaloknak állítható lábaik vannak, amikkel magasabbra vagy alacsonyabbra helyezheted az asztallapot.

 

Asztallapok

A pingpong asztallapok helytakarékos megoldások azoknak, akiknek nincs helyük egy plusz asztalt felállítaniuk otthonukban. Ezek a láb nélkül kapható asztallapok bármilyen stabil, erős asztalra felhelyezhetők, hogy pályát biztosítsanak a játékosok számára.

 

Kinti és benti pingpongasztalok

Habár az asztalitenisz egy alapvetően beltéri sport, sokan szívesen űzik a szabadban is. Ennek természetesen semmi akadálya, azonban nem mindegy, hogy milyen asztalt választasz a kinti meccsekhez. A beltéri pingpongasztalok általában fából, műanyagból és más egyéb olyan anyagokból készülhetnek, amelyek eldeformálódhatnak a Nap sugaraitól, és az időjárás egyéb viszontagságai is kárt tehetnek bennük.


Egy szabadtéri, vagy kültéri pingpongasztal megvásárlásakor nem kell tartanod ezektől. Az ilyen asztalok általában időjárásálló felületekkel rendelkeznek, és betonból, illetve alumíniumból készülnek. A kinti pingpongasztalok általában vékonyabb asztallappal rendelkeznek, ami befolyásolhatja a labda pattanását (erre mindjárt kitérünk). Persze a jó minőségű kinti pingpongasztalok strapabírását az áruk is tükrözi.

 

A pingpongasztalok alváza

Hacsak nem egy különálló asztallapot tervezel vásárolni, ügyelned kell a kiszemelt pingpongasztal alvázára is, ami az asztal alatt helyezkedik el. A legtöbb pingpongasztalnak kerekei is vannak, míg másokat véglegesen is rögzíteni lehet egy helyen.


A pingpongasztalokat alvázuk szerint két kategóriába soroljuk:

 

Egyrészes

Ezeknek az asztaloknak egybeépített kerekes alvázuk van, ami lehetővé teszi számukra, hogy középen összehajtsák őket, de közben egyben maradjanak. Az egyrészes alvázú pingpongasztalok előnye, hogy könnyedén össze lehet illeszteni a két felüket, és akár egyedül is használhatod őket a gyakorláshoz. Kialakításuk hátránya, hogy egyszerre sok helyet foglalhatnak el, még összehajtva is.

 

Kétrészes

Ezek a pingpongasztalok két különálló félből állnak, így könnyebb őket helytakarékosan tárolni. Összeszerelésük azonban körülményesebb, mint az egyrészes asztaloké. Mindkét oldalnak saját kerekei lehetnek, de vannak olyan modellek is, amelyek kerekei középen helyezkednek el.

 

A pingpongasztalok felülete

A pingpongasztalok árát nagyban befolyásolja az asztallapok vastagsága, amely általában 12-25mm közé esik. A vékonyabb lapú asztalok kevésbé pattogósak, míg a vastagabb asztalokon jobban pattannak a labdák. A vastagabb asztalok általában drágábbak is, de ha csak otthoni játékhoz van szükséged rá, és nem versenyre készülsz, akkor egy vékonyabb asztal is megteszi majd.

 

A pingpongasztalok hálója

Egyes asztalok saját hálóval és hálómerevítőkkel kaphatók, míg másokhoz külön kell megvásárolni ezeket. A hálók három különböző módszerrel rögzíthetők a pingpongasztalokra:
• Véglegesen rögzített hálók: Ezeket a hálókat általában a szabadtéri asztalok oldalaiba szokás csavarozni. Néhány egyrészes alvázú pingpongasztal véglegesen rögzített hálója rövidebb lehet a hivatalos versenyhossznál.
• Rugóval rögzített hálók: Ezeket a hálókat nagyon könnyen és gyorsan lehet rögzíteni és eltávolítani is, mert rugós csipeszekkel tartják magukat az asztalon.
• Szorítással rögzített hálók: Ezek a legstabilabban rögzített hálók, amelyeket könnyedén lehet állítani. Érdemes olyan asztaloknál használni őket, amelyeknek puha felületű rögzítési pontjaik vannak (vagy filcet helyezni a szorítók alá), hogy a felületük ne karcolódjon meg.

Ország Botja díjak simplepay_hu borgun_hu