Ha az idei nyarat, vagy legalább is egy részét te is a vízparton tervezed tölteni családoddal, vagy barátaiddal, akkor bizonyára szeretnéd a legtöbbet kihozni a pancsolási lehetőségekből. Éppen ezért gyűjtöttünk most össze néhány vízparti játékot, amikkel alaposan megmozgathatjátok magatokat a hullámok között!
Vízparti váltófutás
Ez a klasszikus váltófutás egy újragondolt változata, amivel gyorsan ki lehet fárasztani egy csoport gyerkőcöt a délutáni szieszta előtt. Nem kell hozzá más, csak néhány azonos méretű vödör (csapatonként egy), és egy-egy kisebb méretű vödör, vagy kagylóhéj. A vödröket azonos távolságra kell elhelyezni a víztől, és az a csapat nyer, amelyik előbb megtölti kisebb vödrével a nagyot.
A játék egyszerre teszi próbára az ember koordinációját és sebességét, hiszen úgy kell minél gyorsabban futni hozzá, hogy közben minél kevesebb víz lötyögjön ki.
Röplabda
Ha vagytok elegen hozzá, a röplabda egy igazán mozgalmas, szórakoztató, klasszikus vízparti játék lehet számotokra. Sok parton van előre kifeszített háló ehhez, de ha nem találtok, akkor improvizáljatok egyet törölközőkből - vagy szerezzétek be a legjobb strandröplabda felszereléseket ITT.
A játékszabályok egyszerűek: ütögessétek át egymás térfelére a labdát úgy, hogy a másik oldalon essen le, ne pedig a tiéteken. Rúgni nem ér!
SUP verseny
A Stand up Paddle deszkák rendkívüli népszerűségnek örvendenek, nem is véletlen! Ezek a szuper termékek kiváló szórakozási és sportlehetőségeket tartogatnak. Ha még nincs ilyen a családban, IDE kattintva beszerezhetsz egyet, hiszen szuper játéklehetőségekre is alkalmasak. Ha több SUP-otok is van, akár gyorsasági versenyt is rendezhettek, de kiváló játék az is, ha stopperrel méritek: ki bír többet állva, fél lábon állva, stb. megmaradni a deszkán?
Vízparti kincskeresés
Egy tó-, vagy tengerpart tele van rejtett kincsekkel, amik csak arra várják, hogy felfedezzék őket. Azonban ha a gyerkőcök még nem elég nagyon ahhoz, hogy a vízbe mehessenek, a szárazföldön is biztosan élvezik majd a kincskeresés izgalmait.
Kezdésképpen néhány egyszerűbben fellelhető dolgot kérj a gyerkőcöktől (például egy adott színű kavicsot, egy kis hínárt, egy kagylóhéjat, stb.), majd állj elő nehezebben megtalálható tárgyakkal (pl. egy madártoll, stb.)
Ha idősebb játékosokról van szó, akkor értelemszerűen nehezebb feladatokat is kitalálhatsz.
Vízparti limbó
A limbó hintó a vízpartra is eldöcöghet, nem igaz? Ha esetleg még nem hallottál volna erről a végtelenül szórakoztató játékról, akkor íme a rövid, pofonegyszerű leírás.
Szerezz egy hosszú botot, (vagy seprűnyelet, stb.), és tartsd ki magad előtt egyenesen. A játékosoknak nincs más dolguk, mint átlépkedni alatta, annyi nehezítéssel, hogy hátra kell hajolniuk, hogy elég alacsonyak legyenek, és ne érjenek hozzá a bothoz. Ahogy a bot egyre lejjebb kerül, úgy nehezedik az átsétálás is alatta.
Vízparti bowling
Ha a bowlingról van szó, a legtöbbeknek a fedett pályás játék jut eszükbe. De hol van az megírva, hogy a vízparton nem lehet bábukat döntögetni?
Először is alakíts ki egy hosszú, lapos sávot a homokban (minél hosszabb, annál nehezebb) – ez lesz a bowling pálya. A bábuk többféleképpen is elkészíthetők, például üres műanyag palackokból (tölts beléjük egy kis homokot, hogy megálljanak egy helyben), vagy akár egymásra helyezett kavicsokból, esetleg vizes homokból. Golyó gyanánt egy gumilabdát érdemes használni. Lényegében ennyi az egész! Egy kis gyakorlással mind a pálya elkészítése, mind pedig a bábuk döntögetése tökéletesíthető!
Áskálódás
Ennél egyszerűbb vízparti játékot nehéz lenne kitalálni, mégis egy meglepően szórakoztató időtöltésről van szó. A játék célja olyan mélyre ásni adott idő alatt, amennyire csak lehetséges (lehetőleg biztos távolságra a víztől az esetleges „áradások” elkerülése végett). Az ásás végezhető kézzel, vagy egy kis ásóval is, de a lényeg, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon.
Persze a lyukakat végül temessétek be alaposan, hiszen ezek balesetet okozhatnak azoknak, akik később érkeznek a partra.
Vízparti golf, de frizbivel
A frizbizés egy szórakoztató játék, de még izgalmasabbá varázsolhatod, ha a golf szabályaival játszod. Ehhez helyezz ki néhány egyszerűen eltalálható célpontot a vízparton, úgymint a napozóágyat, egy törölközőt, vagy akár egy, a homokba ásott lyukat.
A játékosok feladata minél közelebb dobni a frizbit a célpontokhoz, mintha csak egy golflabdát próbálnának beütni egy lyukba. Rajtatok áll, hogy a játékosok hány dobást kapnak célpontonként.
Kötélhúzás
A kötélhúzás szintén egy klasszikus csapatjáték, ami a vízparton még élvezetesebbé válik. Szerezzetek valahonnan egy erős (nem gumi) ugrókötelet, vagy egy nagyobb strandtörölközőt, majd húzzatok egy vonalat a homokba. A két csapat a vonal két oldalán áll fel, és az nyer, aki előbb áthúzza a másik csapatot a vonalon.
Klasszikus játékok vízparti stílusban
Számos klasszikus játék bujtatható vízparti jelmezbe. Ilyen például az Activity (vagy csak a mutogatás része), a barkochba, az ugróiskola-rajzolás a homokba, vagy a székfoglalós játék, csak éppen strandtörölközőkkel.
Forró krumpli
Ez a klasszikus továbbadogatós játék a vízparton is épp olyan szórakoztató, mint bárhol máshol. A játékosok felállnak egy körbe, egymás után, az óramutató járásával ellentétes irányban adogatnak egymásnak egy labdát. Eközben a zene folyamatosan szól. Amikor aztán a zene hirtelen megáll (ezt valakinek külön kell irányítania), az a játékos esik ki, akinél a labda éppen van. Az utolsó nyer!
Sörpong
A sörpong a fiatalok (na, azért nem túl fiatalok) egyik kedvenc nyári játéka, amit általában 2 (vagy esetleg 4) játékos játszik, de természetesen több csapat is kialakítható egy „bajnokság” megszervezéséhez.
A játék lényege, hogy a két csapat egy hosszúkás asztal két vége mellé áll, szemben egymással, és az asztal mindkét végén elhelyeznek 10-10 műanyag poharat, háromszög alakzatban (a háromszög egyik csúcsa az ablak közepe felé kell mutasson). A poharak mindegyikét ez után azonos szintig kell feltölteni egy választott sörrel.
A feladat egyszerű: a játékosok megpróbálnak beledobni egy pingpong labdát az ellenfél poharaiba (egyezzetek meg a szabályokban, hogy hajítani, vagy pattintani kell-e a labdát). Minden csapatnak 1-1 dobása van körönként, és 1-1 saját labdája. Amikor a labda bekerül az ellenfél poharába, az ellenfél kiissza annak a tartalmát. Ilyenkor a pohár lekerül a tábláról, így a másik csapatnak egyre nehezebb dolga lesz beletalálni az egyre fogyó poharakba. Ha a labda leesik, mossátok le alaposan, mielőtt újra dobálni kezdenétek vele.
Az a csapat nyer, amelyik előbb dobja bele a labdáját az ellenfél összes poharába.
Homokember (vagy homokvár)
Nyáron nehéz hóembert építeni, de szerencsére a legtöbb vízpart tele van egy másik nagyszerű építőanyaggal: homokkal. Próbáljatok meg egy többé-kevésbé felismerhető homokembert alkotni a homok és némi víz felhasználásával, díszítés gyanánt pedig használjatok kavicsokat, kagylóhéjakat, hínárt és egyéb vízi dolgokat.
Ha egy homokember túl nagy kihívásnak minősül, egy homokvár felépítése is remek móka lehet!
Egyensúlyozás úszódeszkán
Ehhez a szórakoztató vízparti játékhoz mindössze egy úszódeszkára lesz szükségetek, és nem árt, ha a vízfelület kellően hullámzik is. Az aktuális játékos feláll az úszódeszkára a vízen, de arccal a part felé, és úgy próbál meg egyensúlyozni rajta, hogy nem látja közben a hullámokat. Az nyer, aki a legtovább meg tudja őrizni egyensúlyát. Ha nincs úszódeszkátok, egy kisebb gumitutaj is megteszi.
Vízparti akadálypálya
Engedd szabadon a fantáziádat és alakíts ki egy akadálypályát a vízparton azokból a dolgokból, amik épp kéznél vannak. Egy két székre kitámasztott ernyő, amin át kell ugrani, esetleg egy homokvár, amit meg kell kerülni, egy törölköző, amin át kell bukfencezni, és így tovább. Az a játékos nyer, aki a leggyorsabban megy végig hibátlanul a pályán.
Kidobós játék a vízparton
Egy másik klasszikus labdajáték, ami a vízparton is nagyon élvezetes lehet. Az iskolában bizonyára mindenki játszotta már, de a lényege, hogy a játékteret két félre kell osztani, és a válaszvonalat nem léphetik át a játékosok.
A labda a játék kezdetekor a levegőbe repül, és amelyik játékos elkapja, annak 5 másodperce van megdobnia vele valakit az ellenfél térfeléről. Akit eltalálnak, az kiesik (és a megbeszélt játékszabályoktól függően átsétál az ellenfél térfele mögé, ahol folytathatja azok kidobálását, csak ekkor már hátulról).
Az a csapat nyer, amelyik előbb ejt ki mindenkit az ellenféltől.