Bizony, a trambulinon edzés meglepően sokat segíthet a fogyásban, ráadásul nem csak az erőnléthez, hanem a szív- és érrendszeri fittséghez is nagyban hozzájárulhat. Mindehhez persze nem elég csak úgy ugrabugrálni a trambulinokon, de konkrét gyakorlatokat alkalmazva idővel látható eredményekre figyelhetsz majd fel.
Miért érdemes mini trambulinon edzeni?
A trambulin vásárlás akkor is szuper ötlet, ha nem a gyerekeknek akarsz kedvezni, hanem fogynál egy kicsit. A mini trambulinos, vagy beltéri trambulinos edzésekkel három szempontból is fittebbé varázsolhatod magadat. Ezek a következők:
Súlykezelés
Egyes kutatások szerint a mini trambulinos edzések akár kétszer annyira hatékonyak is lehetnek a fogyáshoz, mint a futás. A mini trambulinon végzett gyakorlatok közben számos kulcsfontosságú izmodat is megedzed, ezzel felpezsdítve a vérkeringésedet, és megkímélve testedet a felesleges sokkhatásoktól.
Ha komolyan gondolod a fogyást, akkor naponta 30 percet kell eltöltened a trambulinon. Mivel a trambulinozás egy kíméletes edzésforma, ez még azok számára is elérhető cél, akiknek nehezére esik a rendszeres edzés. Ez azért van, mert a mini trambulinos gyakorlatok végzése során nem az számít, hogy milyen intenzíven csinálod őket.
Egy mini trambulint tehát nagyobb erőbedobással is használhatsz, ráadásul a hét során bármikor eltölthetsz rajta egy kis időt, hogy folyamatos léptekkel haladhass fitneszcéljaid felé.
Fontos persze észben tartani, hogy a hatékony fogyáshoz nem csak a mozgásra kell odafigyelned, hanem egy céltudatos étrendre is szükséged lesz!
Erőedzés
Ha szeretnéd megerősíteni izmaidat és „szálkásabb” megjelenésre vágysz, miközben fogyni is próbálsz, akkor a mini trambulinos edzések pont ideálisok ehhez. Izmaid felváltott feszüléssel és lazulással reagálnak a trambulinon végzett gyakorlatokra, aminek köszönhetően egyre jobban megerősödnek.
A trambulinozás közben nagyjából 650 izmod dolgozik egyszerre, tehát ezek a gyakorlatok nem csak a fogyásban segíthetnek sokat, hanem erőedzésnek is kiválók.
Ahogy izmaid egyre jobban megerősödnek és hozzászoknak a trambulinozáshoz, úgy egyre intenzívebb és megterhelőbb gyakorlatokat is kipróbálhatsz.
Kardió
Mint fentebb olvashattad, a kardiózás kiválóan alkalmas a fogyáshoz, és persze a szív- és érrendszeri fittséget is segít fellendíteni. Pontosan ezt kínálják a mini trambulinos edzések is, hiszen úgy veszik igénybe keringési rendszeredet, hogy közben nem terhelik feleslegesen ízületeidet.
A szív- és érrendszer egészsége fontos szerepet játszik a mindennapi életben és a fogyásban is. A trambulinos edzések még a túlsúllyal élők számára is biztonságos, szórakoztató lehetőséget kínálnak a keringési rendszer megerősítésére.
Trambulinos gyakorlatok a hatékony fogyáshoz
Bízunk benne, hogy sikerült meggyőznünk a trambulinos edzések előnyeiről. Ha még nincs otthon ilyen trambulinod, nálunk megtalálod a legjobb minőségű darabokat IDE kattintva!
Mint azonban fentebb olvashattad, az önfeledt ugrándozással nem feltétlenül érheted el hatékonyan fitneszcélodat. Éppen ezért az alábbiakban néhány konkrét gyakorlatról olvashatsz, amik pontosan ebben segítenek majd!
Elülső és oldalsó karemelés
Egy nagyszerű mini trambulinosgyakorlat, ami a felső testet célozza meg és segít bemelegíteni a vállaidat az edzés elején. Végezheted extra súlyokkal is, habár eleinte érdemes inkább a helyes technika elsajátítására koncentrálni.
1. Állj vállszélességű terpeszbe, laza (nem kimerevített) térdekkel, és feszítsd be a központi (core) izmaidat.
2. Kezdj el ugrálni a trambulinon és közben oldalra és előre emeld fel a karjaidat – tehát az egyik karodat előre, a másikat oldalra emeld, majd fordítva.
3. Folytasd az ugrálást a karjaid váltogatásával.
Altest-fordítás
Ha a hasi zsíroknak szeretnél hadat üzenni, akkor ez lesz a te gyakorlatod.
1. Állj csípőszélességű terpeszben, és emeld fel a két karodat a mellkasod magasságába, hogy legyen mivel egyensúlyoznod.
2. Kezdj el fel-le ugrálni, és minden ugrásnál fordíts oldalra mindent a vállaid alatt (a csípődet, a lábaidat, mindent). Ügyelj rá, hogy a törzsed minél jobban kiforduljon oldalra.
3. Az egyensúlyozásban sokat segíthet, ha ugrálás közben egy adott pontra koncentrálsz magad előtt.
Jumping jack gyakorlat
Ez egy klasszikus gyakorlat, amit még egy mini trambulinon is viszonylag egyszerű elvégezni. Ha intenzívebb kihívásra vágysz, akkor csináld egy-egy kézi súlyzóval.
1. Állj csípőszélességű terpeszbe, kifelé mutató tenyerekkel.
2. Kezdj el váltott lábakkal be- és kiugrálni, közben pedig egyszerre emelgesd fel a karjaidat vállmagasságig.
3. Ne felejtsd el megfeszíteni központi izmaidat, amikor összeteszed a lábaidat.
Torpedó ugrás
Habár elsőre egyszerűen hangzik, valójában egésztestes erőfeszítést és stabilitást követel meg. Szerencsére éppen ezért rettegnek tőle a kalóriák!
1. Állj csípőszélességű terpeszbe.
2. Tartsd a karjaidat a tested mellett, kiegyenesítve. Feszítsd be központi izmaidat és tartsd szélesen a vállaidat.
3. Kezdj el fel-le ugrálni, és miközben a levegőben vagy, feszítsd be a farizmaidat, illetve mutass lefelé a lábujjaiddal. Próbálj minél magasabbra ugrani!
Hasizomgyakorlat
Ehhez a gyakorlathoz nem kell ugrálni, de így is érdemes trambulinon végezni, ha szeretnél a hasizmaiddal is foglalkozni.
1. Feküdj a hátadra a mini trambulinon. Helyezd a fejed mögé a kezeidet és húzd fel a lábaidat, hogy a térdeid 90°-ban álljanak (mintha csak felülést készülnél végezni).
2. A nélkül, hogy elhúznád a nyakadat, kezdj el hintázni a hátadon. Ehhez húzd beljebb a térdeidet és húzd a hasadat a trambulin felé.
3. A térdeidet tartsd továbbra is 90°-ban, miközben hintázol.
6. Térdemelés
Egy klasszikus mini trambulinos gyakorlat, amit bármilyen intenzitással és szinten bátran végezhetsz, hogy felpumpáld vele a pulzusodat.
1. Állj csípőszélességű terpeszbe.
2. Amilyen gyorsan csak tudod, húzd fel az egyik térdedet a törzsedig vagy mellkasodig, majd utána a másikat.
3. Folytasd a gyakorlatot a térdeid folyamatos váltogatásával.
7. Bicepsz/tricepsz ugrálás
Ezzel a gyakorlattal karjaid mindkét oldalát megcélozhatod, és az ugrálásnak köszönhetően nagyobb kihívást (és több szórakozást) is kínál.
1. Állj csípőszélességű terpeszbe és tartsd magad mellett a karjaidat. Fogj mindkét kezedben egy-egy kézi súlyzót.
2. Kezdj el ugrálni, és közben végezz majd tarts meg egy bicepszhajlítást.
3. Két ugrás után egyenesítsd ki a karjaidat és feszítsd be a tricepszeidet, enyhén magad mögé emelve a súlyzókat.
4. Fontos, hogy a vállaid szélesek maradjanak, a központi izmaid pedig végig feszüljenek a gyakorlat során.