Pingpong hálók
Cornilleau asztalitenisz hálók egyszerűtől a versenykivitelig. A pingpong hálók versenykivitelben ITTF szabványok szerinti kialakításban is elérhetőek.
Pingpongháló vásárlás
Ha szabályos pingpongmeccset, vagy akár valódi bajnokságot szeretnénk, akkor bizony nem csak labdákra, ütőkre, és egy szuper kül- vagy beltéri pingpongasztalra van szükségünk, de a pingpong háló vásárlásról sem szabad megfeledkeznünk.
Pingpongháló vásárlás – Milyen játékot tesz lehetővé a pingpongháló vásárlás?
Bár már néhány pingponglabda meglétével is kitűnő játékélményeket kreálhatunk, ha van némi fantáziánk és cseppnyi kreativitásunk, ha valódi pingpongmeccset szeretnénk, akkor érdemes beszereznünk ahhoz minden elengedhetetlen pingpongfelszerelést. Így a pingpongasztalt, pingponglabdát, pingpongütőket, és a pingpongháló vásárlásról sem szabad megfeledkeznünk. Talán ezutóbbi elsőre elhanyagolhatónak tűnhet, a játék szabályos menetében mégis kulcsfontosságú szerepe van.
Pingpongháló vásárlás – Milyen a szabályos pingpong játék?
Egy pingpong játszma általánosságban 11 vagy 21 pontig tart a versenyszabályzatok szerint. A játék menete során szervacsere minden második vagy ötödik szerva után történik annak függvényében, hogy az új, vagy a régi versenyszabályzatot alkalmazzuk. Fontos, hogy a labda a fogadó számára folyamatosan látható legyen, tehát a szerváló fél köteles a labdát az asztal felől, az asztal mögött, nyitott tenyérrel indítani. Minden feldobott labda a játék részét képezi, tehát az el nem talált labda is pontveszteségnek számít. Pontveszteségnek számít továbbá az is a fogadó fél részéről, ha töccsöt követ el, azaz nem szabályosan üti vissza a labdát ellenfele számára, vagy ha a játékosok szabad kezükkel az asztalhoz érnek. A hálót érintő szabályos adogatás, azaz a necc tetszőleges számban ismételhető. Játszható a játék továbbá páros játszmában is, ahol csak adogatásnál szükséges a fogadó térfelére ütni a labdát, az „idegen” szerva ugyanis vesztett pontot jelent. Ebben az esteben a játékosok felváltva adogatnak, a nyertes játszmához pedig kétpontos előny szükséges. A szabályzatban alapvetően szükséges pontszám elérése után a játékosok párosban felváltva adogatnak. Fontos, hogy a játékosok játszmánként térfelet cseréljenek. A nagy mérkőzés győztese az, aki három játszmát megnyer. A döntő játék során öt vagy 10 pont után a játékosok térfelet cserélnek.
Ebből következtetve tehát ha nem a pingpongháló vásárlás mellett döntünk, akkor egyrész a neccezésnek sincs semmi esélye, másrészt pedig az is hatalmas vitákat szülhet, ha nem figyeltünk kellőképpen és nem tudtuk eldönteni, hogy kinek a térfelén landolt a labda és honnan gurult vagy pattant tovább. Ha tehát pingponghálót vásárolunk, a játék talán némileg nehezebbé válik, mégis sokkal szabályosabbá és igazságosabbá.
Pingpongháló vásárlás – Így segít a pingpongháló a meccs igazságosságának eldöntésében
Ha vásárolunk pingponghálót, akkor a meccsek során kiküszöbölhetjük az olyan indulatos kérdésfelvetéseket, mint, hogy kinek a térfelén landolt a labda, vagy, hogy nem szállt-e túl magasan. Ha gyerekekkel játszunk, akkor ez a megfigyelőképességüket is fejlesztheti, ah mindenáron győzni akarnak és ezért azt figyelik folyamatosan, hogy hol hibázik a másik.
Pingpongháló vásárlás – Milyen pingponghálók léteznek?
Ha a pingpongháló vásárlás mellett döntünk, akkor nem célszerű egyből az első találatot a kosarunkba dobnunk, hiszen nem minden asztalhoz ugyanolyan háló szükséges. Így a kültéri asztalokra például többnyire fémből készülnek hálók, amelyeket csavarozással erősítenek az asztalhoz, míg a beltéri asztalokra többnyire pamutból, vagy egyéb rugalmas anyagból készülnek a hálók, amelyeket különböző gögzítő eszközökkel, így például csipesszel lehet az asztalhoz erősíteni. Ha tehát úgy döntesz, hogy pingponghálót vásárolj, akkor alaposan nézz szét, hogy melyik a számodra legideálisabb választás!