Tollaslabda
A tollaslabda olimpiai sportág, emellett az egyik legkedveltebb nyári szabadidős sport. Strand tollas mellett télen természetesen tornatermben is kiválóan szórakozhatunk tollaslabdázás közben.
Tollaslabdázzunk! – Tollaslabda kiegészítők megválasztása
A tollaslabda az egyik legnépszerűbb szabadtéri játék, aminek hatalmas nagy előnye, hogy akár otthonunkban a kertben vagy az utcán is játszhatjuk, de akár a kirándulásra is magunkkal vihetjük, hiszen a tollaslabda kiegészítők nem foglalnak sok helyet és könnyűek is, ráadásul ma már számtalan fajta közül választhatunk. A tollaslabda kiegészítők felszerelése nem mondható bonyolultnak csupán egy-egy ütőre van szükségünk, egy tollaslabdára, valamint, ha komolyan akarjuk venni a játékot, akkor egy hálót is érdemes beszerezni, ami elválasztja a térfeleket egymástól.
A tollaslabda előnyei – Ezért szerezd be a tollaslabda kiegészítőket
A tollaslabda különösen a meleg évszakokban népszerű, de függetlenül az időjárástól egész évben játszható, hiszen nem csak szabadtéren tollasozhatunk, ha igazán nagy szerelmesei vagyunk a sportágnak, akkor foghatjuk a tollaslabda kiegészítőket és a városi sportcsarnokban is játszhatunk, vagy csatlakozhatunk egy sportklubhoz, ahol versenyszerűen is tollasozhatunk, hiszen a tollas egy olimpiai sportág. A tollaslabdával és a tollaslabda kiegészítőkkel majdnem mindenki megismerkedett már gyermekkorában, hiszen könnyen megtanulható, a szabályok nem nehezek, ahogy a felszerelés súlya sem. Sokkal egyszerűbb az ismert tenisz és squash játékoknál, általában a tollasozásba már az első alkalom után belejön mindenki, ami sokkal nagyobb önbizalmat ad a folytatáshoz és persze így válik első használatra szerelemmé. Mivel könnyen lehet fejlődni, ezért megmarad a motiváció a sportolás felé, így mindenképp érdemes otthonra is beszerezni a saját tollaslabda kiegészítőket, hogy bármikor mikor kedvünk tartja, elővehessük.
Tollaslabda szabályok – Így használd a tollaslabda kiegészítőket
Talán a tollaslabda az a sport, aminek a legegyszerűbben a szabályai. Általában két fő játssza és az a nyertes, aki 2 játszmát nyer. Egy kör a nőknél 11 pontig megy, a férfiaknál 15 pontig, de természetesen ezt igazíthatjuk a saját elképzeléseinkhez is. Pontot mindig csak az adogató szerezhet és az adogatás felváltva történik, az egyik térfélről a másikra. Mindig az ellenkező oldal átlósan elhelyezkedő adogatóudvarába kell célozni a labdánkkal, tehát a tollas egy igazi taktikai játék nem csak jobbra-bakra való ütögetés. Egy jó játékhoz elengedhetetlen a jó felszerelés használata, így érdemes odafigyelnünk a tollaslabda kiegészítők megválasztására vásárlás során. Bár a tollaslabda esetében a sérülésveszély igen alacsony, egyedi esetekben a láb kibicsaklása vagy egy hirtelen mozdulat okozhat rándulást. Ahhoz, hogy elkerüljük a sérüléseket mindig válasszunk lapostalpú cipőt és a tollaslabda kiegészítők választása során, ha gyerekeknek vásárolunk inkább részesítsük előnyben a fából vagy műanyagból készült ütőket, hiszen ezek jobban kímélik az ízületeket, mint a könnyűfémből készült ütők.
Milyen felszerelést érdemes választani? – Tollaslabda kiegészítők
Nem csak az ütők megválasztására érdemes figyelni, a tollaslabda kiegészítők egyik legfontosabb kelléke a labda. A kezdők és a gyerekek számára jobban javasolt a műanyag labda használata, ugyanis ezzel könnyebb játszani és nem kell olyan sűrűn cserélni, mint a hagyományos tollaslabdát. Ha már belejöttünk az alapütésekbe és a játék értelmére, akkor áttérhetünk a hagyományos tollaslabdára, aminek az egyetlen hátránya, hogy könnyen elhasználódik, s minél magasabb színvonalon játszunk, annál több labdát fogunk elhasználni.